A A A

Telewizja w komórce za 10 zł?

18 marca 2008, 17:44
Telewizja w komórce za 10 zł?

W telewizyjnym wywiadzie dla TVN CNBC Biznes prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej Anna Streżyńska przewiduje, że pierwsza Polska komórkowa platforma telewizyjna powinna zacząć działać jeszcze w tym roku. W oparciu o ceny podobnych ofert w innych krajach Unii UKE ocenia, że abonament za taką usługę oferowaną w Polsce nie powinien przekroczyć 10 zł miesięcznie.

Dotychczas w ramach porozumienia największych polskich operatorów komórkowych trwają testy mobilnej telewizji. W ramach programu pilotażowego nadawanych jest 12 stacji - do ich odbioru potrzebny jest specjalny telefon z modułem wykorzystywanej technologii DVB-H. Zanim telewizja komórkowa stanie się ogólnie dostępna, operatorzy muszą rozbudować swoją infrastrukturę o odpowiednie nadajniki. Pozostaje także kwestia pozyskania praw do nadawania poszczególnych kanałów telewizyjnych od ich właścicieli oraz przydziału częstotliwości od UKE. Jeśli prace w tych kwestiach będą posuwać się bez przeszkód, to nie jest wykluczone, że - tak jak przewiduje prezes UKE - telewizja mobilna zacznie działać komercyjnie, w kilku miejscach w kraju, jeszcze przed końcem roku.

Źródło: TVN CNBC Biznes


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto