A A A

Telewizor plazmowy Panasonic w technologii Full HD 3D debiutuje w Polsce

29 kwietnia 2010, 13:33
Telewizor plazmowy Panasonic w technologii Full HD 3D debiutuje w Polsce

Panasonic, wprowadza do sprzedaży w Polsce pierwszy telewizor plazmowy w technologii Full HD 3D. Do każdego zakupionego telewizora w zestawie dołączane są dwie pary okularów migawkowych.

Panasonic VIERA TX-P50VT20 powstał specjalnie z myślą o wyświetlaniu obrazu 3D. Zastosowanie technologii plazmowej pozwoliło na odtwarzanie obrazu trójwymiarowego . Technologia NeoPDP opracowana przez Panasonic zapewnia wysokie osiągi takich parametrów wyświetlania obrazu jak częstotliwość odświeżania (600 Hz) oraz czas reakcji panelu (0,001 msek), które mają znaczenie przy odtwarzaniu obrazów w trzech wymiarach.

Technologia Full HD 3D potrzebuje panelu, który będzie w stanie odświeżyć obraz dwa razy szybciej, niż w przypadku regularnej jakości Full HD. Z tego powodu seria telewizorów Panasonic VT20 została wyposażona w systemy High-Speed 3D Drive oraz odświeżanie subpolowe 600 Hz, których współpraca zapewnia skrócenie czasu osiągania szczytowej jasności panelu i pozwala na produkcję naturalnych, intensywnych, jasnych i ostre obrazów 3D.

 

Kolejnym rozwiązaniem, które usprawnia wyświetlanie obrazu w trzech wymiarach jest technologia Crosstalk Resolution. Dzięki zastosowaniu nowo opracowanego filtra gazu i luminoforu, efekt poświaty został zredukowany o jedną trzecią, Pozwala to na oglądanie wyjątkowo ostrych obrazów 3D bez rozmycia.

Poza systemami, które usprawniają wyświetlanie obrazu trójwymiarowego, Panasonic VIERA TX-P50VT20 posiada szereg funkcjonalności oraz technologii:

- Slot kart SD oraz dwa porty USB, które zapewniają m.in. możliwość oglądania filmów w najpopularniejszych formatach jak DivX i DivX HD, zgromadzonych na pamięciach masowych

- Możliwość współpracy z komputerami osobistymi dzięki modułowi DLNA.  Użytkownicy mogą wyświetlać na ekranie telewizora treści przeglądane oraz zgromadzone w pamięci komputera jak wideo, muzyka czy zdjęcia.

- Możliwość podłączenia zewnętrznego dysku twardego o pojemności od 160 GB do 1 TB i nagrywania treści nadawanych cyfrowo, jak i odtwarzanie jego zawartości.

- Obsługa sieci bezprzewodowych WiFi

- Procesor obrazu V-real PRO z systemem 600Hz Sub-field Driver, który dzieli każdy z wyświetlanych w przeciągu sekundy 50 obrazów oryginalnego materiału filmowego na 12 sub-pól, a co za tym idzie wyświetlanie w przeciągu sekundy 600 obrazów.

- Funkcja Intelligent Frame Creation Pro, która poprzez wykrywanie i optymalizację reprodukcji ruchu, pozwala na prezentowanie szybkich scen w najwyższej jakości, bez zakłóceń, opóźnień i rozmycia obrazu.

- Dzięki technologiom High Contrast Filter oraz High Contrast Filter Pro, modele serii VT20 charakteryzują się dobrym kontrastem bez refleksów świetlnych nawet w jasnych pomieszczeniach. Dodając do tego współczynniki kontrastu 5,000,000:1 telewizory 3D Full HD Panasonic zapewniają wierne odwzorowanie całej palety barw.

- System V-Audio Pro Surround odpowiada za emisję dźwięków za pośrednictwem trzech 10-watowych głośników w systemie 2.1.

 

Poza wymienionymi systemami jak łączność DLNA, posiadają znane z telewizorów Viera rozwiązania takie jak Viera Cast, które umożliwia przeglądanie serwisów internetowych (YouTube, Eurosport, Picasa czy serwisy pogodowe) bezpośrednio z poziomu telewizora. Funkcjonalność tego rozwiązania zwiększa możliwość podłączenia do telewizora serii VT20 klawiatury komputerowej.

Do każdego odbiornika TX-P50VT20 użytkownicy dostają dwie pary specjalnych okularów migawkowych. Pozwalają one w pełni rozkoszować się trójwymiarowymi seansami w najwyższej jakości, bez efektu rozmycia obrazu, który charakteryzował poprzednie technologie. Okulary systemu Full HD 3D pracują w częstotliwości 120Hz i pozwalają na odbieranie obrazów w rozdzielczości 1920x1080, które wyświetlane są dla każdego oka oddzielnie. Wysyłany do okularów z telewizora sygnał podczerwieni kontroluje interwały otwarcia i zamknięcia migawki okularów, dzięki czemu odbierany obraz posiada zamierzoną jakość.

Panasonic VIERA TX-P50VT20 będzie dostępny w Polsce od początku maja w cenie sugerowanej brutto 9 999 zł.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto