A A A

TikTok nie pozwoli na reklamowanie kryptowalut

20 lipca 2021, 12:20
Najnowsze zasady korzystania z platformy wykluczają m.in. promowanie bitcoinów.
TikTok nie pozwoli na reklamowanie kryptowalut

Reguły napisane od nowa

TikTok zaktualizował regulamin i ostatecznie zabronił użytkownikom serwisu promować jakiekolwiek usługi finansowe. Platforma nie pozwoli m.in. na reklamowanie mechanizmu typu „kup i zapłać później" i namawianie do kupowania akcji albo kryptowalut. TikTok uzasadnia, że serwis często zostaje wykorzystywany w ten sposób do oszust finansowych.

Reklamowanie kryptowalut poprzez TikToka było dotychczas popularną praktyką. Firmy zarządzające platformami do inwestycji w cyfrowe środki często płaciły influencerom, by ci przedstawili je jako sposób na szybki, łatwy i duży zarobek. Skutkowało to kupowaniem przez młodych inwestorów, zachęconych reklamami na TikToku, m.in. bitcoinów i dogecoinów; to przekładało się na zyski platform inwestycyjnych.

 

Nie narazić się Chinom

Prawdziwy powód decyzji platformy może być jednak inny niż troska o dobro użytkowników. Niedawno chiński rząd rozpoczął walkę z kryptowalutami, zmuszając „górników" do zamknięcia swoich przedsięwzięć i naciskając na banki oraz strony internetowe, by te zaprzestały akceptowania płatności z wykorzystaniem kryptowalut. Wcześniej Państwo Środka odpowiadało za niemal 70% światowej produkcji bitcoinów. Administracja tłumaczy działania „niepokojem w związku z sytuacją klimatyczną". Niewykluczone, że TikTok postanowił zapobiegawczo uniemożliwić użytkownikom promowanie kryptowalut poprzez swoją platformę nie chcąc narazić się chińskiemu rządowi.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto