A A A

TikTok zakazany w całej armii

3 stycznia 2020, 09:35
Żołnierze armii Stanów Zjednoczonych nie mogą już korzystać z TikToka na służbowych telefonach.
TikTok zakazany w całej armii

Rzeczniczka amerykańskiej armii, podpułkownik Robin Ochoa, w wywiadzie dla portalu Military.com powiedziała, że w całych siłach zbrojnych wprowadzono zakaz wykorzystywania aplikacji TikTok na służbowych telefonach.

Pod koniec grudnia ubiegłego roku smartfonom z zainstalowanym TikTokiem zablokowano dostęp do wewnętrznej sieci Korpusu Piechoty Morskiej Stanów Zjednoczonych, łączącej ponad ćwierć miliona komputerów. Obecnie zakaz korzystania z aplikacji wydały zarówno Departament Obrony Stanów Zjednoczonych, jak i Departament Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych. Równocześnie wydano instrukcję, zgodnie z którą należy zachowywać ostrożność podczas pobierania jakichkolwiek aplikacji z internetu i sprawdzać, czy na służbowe smartfony nie trafiają nietypowe lub niezamówione treści.

Decyzję o zablokowaniu TikToka podjęto w związku z obawami, że należące do chińskiej firmy oprogramowanie może zagrozić bezpieczeństwu narodowemu i służy do szpiegowania obywateli USA. Wcześniej amerykańska armia wykorzystywała aplikację w celu pozyskiwania nowych rekrutów.

fot. TikTok


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto