A A A

TomTom RoadDNA - przyszłość nawigacji samochodowej

16 września 2015, 09:15
TomTom ogłosił wprowadzenie RoadDNA, produktu przeznaczonego do lokalizowania pojazdów, który pozwoli na szybsze wdrożenie technologii zautomatyzowanej jazdy.
TomTom RoadDNA - przyszłość nawigacji samochodowej

Technologia TomTom RoadDNA dostarcza wysoce zoptymalizowany poprzeczny i wzdłużny obraz trasy. Łącząc w czasie rzeczywistym dane pochodzące z RoadDNA z informacjami dostarczanymi przez czujniki pojazdu, auto może określać swoją pozycję nawet w trakcie jazdy z dużą prędkością i podczas zmiennych warunków drogowych.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że przyszłość jazdy zautomatyzowanej w dużym stopniu zależy od zdolności pojazdów do stałego, dokładnego lokalizowania ich pozycji na drodze. TomTom RoadDNA jest jedyną w swoim rodzaju technologią, która zapewnia bardzo dokładne dane lokalizacyjne pojazdu w skuteczny i efektywny sposób - powiedział Harold Goddijn, dyrektor generalny TomTom.

Dzięki zapisanemu w bazie danych obrazowi infrastruktury drogowej i jej bezpośredniego otoczenia, jadący samochód pozycjonuje się względem punktów w przestrzeni. Pozycjonowanie odbywa się z wysoką dokładnością - do zajmowanego pasa jezdni. RoadDNA dostarcza rozwiązanie, które wymaga niewielkiego zapasu przestrzeni pamięciowej oraz ograniczonych do minimum wymagań systemowych bez utraty dokładności. TomTom RoadDNA eliminuje złożony proces identyfikacji każdego pojedynczego obiektu jezdni i zamiast tego tworzy unikalny wzór środowiska trasy.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto