A A A

Tor rozstaje się z pracownikami

20 kwietnia 2020, 09:05
Dostawca chroniącej tożsamość użytkowników przeglądarki WWW zwalnia 1/3 personelu.
Tor rozstaje się z pracownikami

Projekt Tor odczuwa skutki epidemii koronawirusa.

Isabela Bagueros, dyrektor wykonawcza projektu Tor, poinformowała o konieczności zwolnienia 13 spośród 35 pracowników. Tor jest pomysłodawcą tzw. trasowania cebulowego i producentem wieloplatformowej przeglądarki WWW zapewniającej internautom anonimowość podczas surfowania w sieci.

Bagueros napisała w firmowym blogu: „Tor, podobnie jak większa część świata, popadł w kłopoty związane z epidemią wirusa Covid-19. Tak jak wiele innych organizacji non-profit i małych firm musieliśmy podjąć trudne decyzje i zwolnić 13 wspaniałych ludzi, którzy pomogli udostępnić Tora milionom ludzi na całym świecie".

 

Darczyńcy walczą z kryzysem

Tor jest utrzymywany z napływających stale darowizn, a pod koniec każdego roku prowadzona jest dodatkowo kampania zapewniająca środki na funkcjonowanie projektu przez następne 12 miesięcy. Większość darczyńców (użytkowników i sektora prywatnego) koncentruje się jednak obecnie na przetrwaniu kryzysu gospodarczego wywołanego zamrożeniem gospodarki.

fot. Tor


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto