A A A

Trump Social

22 października 2021, 09:00
Były prezydent USA Donald Trump rzuca rękawicę sektorowi Big Tech i uruchamia własną aplikację społecznościową o nazwie TRUTH Social.
Trump Social

Zablokowany założył własne

„Uruchamiam TRUTH Social, aby przeciwstawić się tyranii Big Tech. Żyjemy w świecie, w którym talibowie są obecni na Twitterze, ale wasz ulubiony amerykański prezydent został uciszony. To niedopuszczalne" – napisał Donald Trump.

Sieć społecznościowa ma wystartować w wersji beta w listopadzie, a pełną gotowość działania osiągnie w pierwszym kwartale 2022 roku. Będzie to pierwszy etap przedsięwzięcia byłego prezydenta. Docelowo powstanie platforma usługowa o nazwie TMTG+ oferująca wideo na żądanie, materiały rozrywkowe, wiadomości i podcasty. Według pomysłodawców będzie w stanie konkurować z usługą chmurową AWS firmy Amazon i Google Cloud.

Zablokowany przez Twittera i Facebooka Trump uruchomił nową spółkę, powstałą w wyniku fuzji Trump Media and Technology Group (TMTG) i Digital World Acquisition Corp (DWAC) – spółki zajmującej się przejęciami in blanco (tzw. SPAC – firma nabycia specjalnego przeznaczenia). Ta ostatnia jest kierowana przez byłego pracownika banku inwestycyjnego Deutsche Bank i BT Capital Markets, Patricka Orlando.

Orlando, prezes i dyrektor generalny nowej spółki jest przekonany, że DWAC, mając obecnie 293 miliony dolarów, może napędzać rozwój TMTG, w celu budowania silnej i bezpiecznej sieci społecznościowej oraz oferowania różnych ofert medialnych. TMTG wyceniana jest na 875 milionów dolarów.

„Biorąc pod uwagę szeroki rynek odbiorców i dużą liczbę obserwujących prezydenta Trumpa, uważamy, że TMTG ma potencjał, aby stać się znaczącą wartością dla akcjonariuszy " – oświadczył Orlando.

Na stronie www.truthsocial.com można zamówić w przedsprzedaży aplikację TRUTH Social dla systemu iOS.

fot. Wikimedia.org/The White House


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto