A A A

Trzyrdzeniowce w planach AMD

6 grudnia 2007, 16:12
Trzyrdzeniowce w planach AMD

Według nieoficjalnych informacji trzyrdzeniowe procesory AMD mają być dostępne już w marcu przyszłego roku.
Nowe jednostki – nazwa kodowa Tiliman – będą początkowo okrojoną wersją czterordzeniowego procesora Agena. Podobnie jak on, Tiliman ma mieć 2 MB współdzielonej między rdzeniami pamięci cache trzeciego poziomu. Pierwsze modele nowego CPU – prawdopodobnie o nazwie Pehnom 8600 – będą taktowane zegarem 2,3 GHz przy zapotrzebowaniu na moc na poziomie 95 W.
Dopiero w 2009 roku AMD planuje rozpoczęcie produkcji trzyrdzeniowców w technologii 45 nm. Do tego czasu na nową technologię przejdą wszystkie taśmy produkcyjne koncernu – także te produkujące procesory z dwoma rdzeniami. Trzyrdzeniowce 45 nm – nazwa kodowa Heka – mają obsługiwać pamięci RAM DDR2 i DDR3.

Źródło: DailyTech


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Aver
Aver
opera
13 grudnia 2007, 19:24
A ja lubie AMD
Co prawda to prawda Core2Duo są wydajniejsze i lepiej sie kręcą. Ale ja lubie firme AMD i myśle że nidlugo dogoni Intela.
zgłoś do moderacji »

Notice: Undefined property: Application_Model_Comment::$user in /var/www/pcformat.pl/application/views/scripts/common/comments.phtml on line 47
avatar

Notice: Undefined property: Application_Model_Comment::$user in /var/www/pcformat.pl/application/views/scripts/common/comments.phtml on line 55
mariorozpruwacz
opera
12 grudnia 2007, 18:00
Jak by się postarali
jak by tak wymyślili procki w lepszej technologii niż intela to kto wie... ,a tak to będą tylko intela doganiać po roku dwóch jak już intel będzie miał nową technologię.
zgłoś do moderacji »
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto