A A A

Twitch walczy z botami siejącymi nienawistne komentarze

30 września 2021, 12:00
Osoby biorące udział w czatach będą musiały uwiarygodnić się numerem telefonu.
Twitch walczy z botami siejącymi nienawistne komentarze

Koniec z nękaniem na platformie?

Serwis streamingowy Twitch planuje dodać opcję weryfikacji czatujących osób. Aby wziąć udział w rozmowie będą one musiały podać zweryfikowany numer telefonu. Dodatkowo platforma modyfikuje istniejące ustawienia weryfikacji poczty e-mail, aby dać twórcom większą kontrolę nad tym, kto może z nimi rozmawiać. Streamerzy będą mogli dopuszczać do czatów osoby mieszczące się w konkretnych granicach wiekowych lub o określonym stażu obecności w serwisie.

W ten sposób Twitch chce zapobiegać tzw. nalotom nienawiści, które od sierpnia nękają użytkowników platformy: czat streamera jest nagle zalewany rasistowskimi i transfobicznymi wiadomościami generowanymi przez setki kont botów jednocześnie. Czy weryfikacja poprzez numer telefonu pomoże? Najpewniej tak, bo jest mało prawdopodobne, aby boty miały przypisane numery telefonów do kont.

fot. Dr StClaire – Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto