A A A

Twitter będzie musiał się wytłumaczyć

21 stycznia 2022, 07:30
Sąd nakazał Twitterowi ujawnienie działań przeciw rasizmowi
Twitter będzie musiał się wytłumaczyć

Twitter musi udowodnić, że walczy ze szkodliwymi treściami

Sąd apelacyjny we Francji podtrzymał decyzję sądu pierwszej instancji nakazującą Twitterowi ujawnienie działań przeciw rozpowszechnianiu treści dyskryminujących mniejszości etniczne.

Sąd zażądał od serwisu społecznościowego przedstawienia danych o liczbie, narodowości i języku ojczystym osób, które zatrudnia jako moderatorów treści tweetów. Według sądu Twitter powinien również ujawnić dokumenty świadczące o tym, że zwalcza na swojej platformie zawartość dyskryminującą niektóre grupy.

Rzecznik koncernu powiedział, że decyzja sądu zostanie przeanalizowana.

 

Dlaczego sądy sprawdzają reakcje Twittera na nielegalne treści?

Francuskie sądy zajmowały się sprawą wpisów na Twitterze, ponieważ przeciw serwisowi wystąpiła grupa organizacji walczących ze szkodliwymi treściami w internecie, zarzucając platformie, że jej działania przeciw rasizmowi nie są dostatecznie zdecydowane. Działacze twierdzili, że Twitter zbyt wolno usuwa tweety krzywdzące mniejszości etniczne.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto