A A A

Twitter pracuje nad systemem ocen komentarzy

22 lipca 2021, 12:50
Portal pozwoli ocenić, czy wpis jest wartościowy.
Twitter pracuje nad systemem ocen komentarzy

Głosowanie na komentarz

Twitter testuje funkcję oceny odpowiedzi na post – użytkownik będzie mieć do dyspozycji dwa przyciski, które pozwolą mu poinformować, czy komentarz jest przydatny. Serwis oficjalnie potwierdził, że opcja jest właśnie sprawdzana w grupie osób korzystających z urządzeń pracujących pod kontrolą iOS-a.

Różni użytkownicy mogą widzieć inne przyciski do głosowania – zazwyczaj są to strzałki w górę i w dół; pokazują się jednak również kciuki. Na razie system głosów nie został jeszcze udostępniony publicznie i nie wiadomo, czy portal planuje wprowadzić go na stałe.

 

Jak na Reddicie

Chociaż podobna funkcja pojawiła się niedawno np. na grupach Facebooka, ma ona korzenie na Reddicie – to częściowo od oceny użytkowników wyświetlanej pod komentarzem zależy, jak wysoko będzie on pokazywany. Co ciekawe, na Twitterze (na razie) głosy nie mają wpływu na pozycjonowanie odpowiedzi.

Twitter już od jakiegoś czasu eksperymentuje z różnymi metodami oceny komentarzy. W ubiegłym roku firma pracowała nad tzw. dislike'ami (określonymi jako jeden z „najważniejszych priorytetów" dotyczących postów), lecz ostatecznie nie pojawiły się one w serwisie.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto