A A A

UE sprawniej będzie zapobiegać cyberatakom

29 stycznia 2022, 14:50
W Unii Europejskiej z hakerami powalczą poważne instytucje.
UE sprawniej będzie zapobiegać cyberatakom

Cyberprzestępcy mogą zacząć się bać. W UE wezmą się za nich urzędnicy.

W Unii Europejskiej zacznie obowiązywać nowa metoda zintegrowanego zwalczania ataków informatycznych. Zaproponowała ją Europejska Rada ds. Ryzyka Systemowego (ERRS), a trzy inne instytucje (Europejski Urząd Nadzoru Bankowego, Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych i Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych) zaaprobowały ten pomysł.

W specjalnym komunikacie instytucje popierają powstanie ogólnoeuropejskiego systemu koordynacji działań zabezpieczających systemy finansowe przed cyberatakami.

„Pomoże to w skutecznym i skoordynowanym reagowaniu na szczeblu UE w przypadku poważnego transgranicznego incydentu cybernetycznego, który może mieć systemowy wpływ na sektor finansowy Unii” mówi oświadczenie.

Skąd taka mobilizacja unijnych instytucji?

W ostatnim okresie znacznie wzrosło zagrożenie atakami hakerskimi. W marcu 2021 roku Europejski Urząd Nadzoru Bankowego (EBA) musiał wyłączyć swoje systemy poczty elektronicznej w efekcie międzynarodowej kampanii ataków na serwery Microsoft Exchange. W grudniu tego samego roku zaatakowana została Europejska Agencja ds. Leków (EMA), z której przestępcy wykradli dane na temat szczepień przeciw COVID-19.

fot. Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto