A A A

USA chce ścigać terrorystów w internecie

4 marca 2008, 12:04
USA chce ścigać terrorystów w internecie

W ramach projektu o kryptonimie Raynard amerykański wywiad będzie śledzić podejrzane zachowania uczestników wirtualnych gier i członków internetowych społeczności. W ten sposób chce lokalizować grupy terrorystyczne działające w internecie.
Na początku, przy wykorzystaniu ogólnie dostępnych danych, specjaliści z agencji wywiadowczych stworzą profile zachowań internautów przebywających w wirtualnych światach, takich jak Second Life czy World of Warcraft. W kolejnym etapie projektu utworzone profile posłużą do monitorowania wirtualnych społeczności – jeśli zachowania ich uczestników będą odbiegały od tych zawartych w profilach, zaalarmowani zostaną agenci wywiadu, którzy sprawdzą, czy podejrzane osoby stanowią faktyczne zagrożenie.

Zdaniem specjalistów jest mało prawdopodobne, aby duże grupy terrorystyczne wykorzystały do spotkań i szkoleń popularne gry sieciowe, gdyż programy te mają słabe zabezpieczenia. Terroryści częściej korzystają z forów zabezpieczonych hasłem, ale nie jest wykluczone, że w bliskiej przyszłości pojawią się utworzone przez nich wirtualne światy.

Źródło: BBC


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto