A A A

Układy graficzne AMD Radeon Serii RX

14 czerwca 2016, 14:30
Na odbywających się targach E3, firma AMD zaprezentowała kompletną linię nadchodzącej serii kart graficznych Radeon RX.
Układy graficzne AMD Radeon Serii RX

Karty graficzne z serii Radeon RX zostały zaprojektowane tak, aby zupełnie zmienić to, czym jest obecnie granie na komputerach poprzez zapewnienie tej branży trzech fundamentalnych praw:

- Wirtualna Rzeczywistość w przedziałach cenowych, w jakich nigdy wcześniej nie była dostępna - karty Radeon Serii RX powiększą ekosystem VR i złamią elitarność wirtualnej rzeczywistości czyniąc ją dostępną dla znacznie większej grupy osób, wielu rodzajów i form urządzeń, a przede wszystkim obniżając próg kosztu wejścia.

- Gry wysokiej jakości dla graczy komputerowych praktycznie natychmiast - firma AMD wierzy, że dzięki możliwościom kart graficznych Radeon Serii RX oraz niskopoziomowym API, które są bardzo podobne w obsłudze do API konsol, deweloperzy będą mogli współtworzyć jeszcze lepszej jakości, lepiej działające gry dla obu platform jednocześnie umacniając ekosystem gier komputerowych.

- Wydajność konsol dla cienkich i lekkich notebooków - notebooki przeznaczone do gier były dotychczas przeważnie duże, nieporęczne lub niewystarczająco wydajne na tle wymagań współczesnych gier. Karty graficzne Radeon Serii RX stanowią odpowiedź na ten problem oferując użytkownikom komputerów przenośnych wydajność graficzną odpowiadającą tej z konsol przy zachowaniu niezwykle niskiego zużycia energii oraz małej grubości układu. Dzięki temu możliwe będzie konstruowanie smukłych, lekkich i wydajnych notebooków do grania, i to nawet w rozdzielczości 1080p i 60 Hz zarówno w grach eSportowych jak i tytułach AAA.

Producent zapewnia, że nadchodzące modele Radeon Serii RX to:

- Zaawansowana technologia i optymalna wydajność

- Niezwykłe możliwości w systemach VR nigdy wcześniej nie dostępne tak szeroko

- Przyszłościowe technologie

- Obsługa gier DirectX 12 i Vulkan

- Następna generacja technologii wyświetlania

- Pakiet Radeon Software


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto