A A A

Ułatwienia w przenoszeniu numerów telefonów

11 września 2008, 12:42
Ułatwienia w przenoszeniu numerów telefonów

Długi okres operacji przenoszenia numeru telefonu do innej sieci (w praktyce nawet dwa miesiące w przypadku klientów z abonamentem), a także wysoka cena zniechęcały użytkowników do podejmowania tych kroków. Wkrótce ma się to zmienić.

Ministerstwo Infrastruktury pracuje nad nowelizacją rozporządzenia w sprawie warunków korzystania z uprawnień w publicznych sieciach telefonicznych, szczególny nacisk kładąc na zmiany w prawie dotyczące szybkiego przenoszenia numerów telefonów pomiędzy operatorami. Resort chce, by okres przenoszenia numeru klienta sieci stacjonarnej został skrócony do siedmiu dni, a w sieci komórkowej do jednego. Opracowany projekt zawiera również propozycję, by przeniesienie numeru umożliwić także klientom, których obowiązuje umowa terminowa; ta grupa użytkowników musiałaby jednak ponieść dodatkowe opłaty związane z wcześniejszym rozwiązaniem dotychczasowej umowy. Poza tym w projekcie zapisano, że podczas przenoszenia numeru w sieciach komórkowych przerwa w świadczeniu usług nie może być dłuższa niż trzy godziny i powinna to się odbyć o określonej porze – pomiędzy 0.00 a 3.00 w nocy.

Urząd Komunikacji Elektronicznej liczy na to, że zmiany w procedurze przenoszenia numerów telefonów przyczynią się do wzrostu konkurencji między operatorami. Tu zasada jest prosta – jeśli klienci łatwo i szybko będą mogli zmieniać dostawców usług telekomunikacyjnych, operatorzy będą musieli bardziej postarać o ich zatrzymanie.

Źródło: Gazeta Prawna


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto