A A A

Ulepszony licznik w Dokumentach Google'a

11 września 2019, 09:25
Sieciowy edytor tekstu wchodzący w skład pakietu biurowego Google'a będzie pokazywał na bieżąco liczbę słów w dokumencie.
Ulepszony licznik w Dokumentach Google'a

Użytkownicy Dokumentów Google'a już niebawem będą mogli skorzystać ze zmienionego licznika wyrazów w edytorze tekstu.

Dotychczas był on pokazywany po wydaniu komendy Narzędzia | Liczba słów lub wciśnięciu kombinacji [Ctrl]+[Shift]+[C]. Nowy, usprawniony licznik da się włączyć na stałe po zaznaczeniu opcji Pokaż liczbę słów w czasie pisania. W lewym dolnym rogu okna będzie wówczas wyświetlane pole informujące o liczbie stron, słów i znaków składających się na dokument.

Usprawnienie licznika zauważą najpierw osoby korzystające z zestawu G Suite, czyli płatnej wersji Dokumentów Google'a – nastąpi to w ciągu kilkunastu dni. Nieco później zmiany zostaną wprowadzone w darmowym wydaniu pakietu biurowego.

fot. Google


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto