A A A

Ultrasone Edition 5 – najwyższej jakości słuchawki za 15 tys. zł

24 maja 2014, 10:00
Ultrasone Edition 5 to słuchawki przygotowane specjalnie z okazji dziesięciolecia producenta. Kosztujące blisko 15 tys zł. urządzenie jest dostępne w limitowanej ilości.
Ultrasone Edition 5 – najwyższej jakości słuchawki za 15 tys. zł

10 lat po pierwszej prezentacji serii Ultrasone Edition zapoczątkowanej w 2003 roku modelem Edition 7, firma świętuje dziesięciolecie swojej serii. Rocznicowym modelem jest Edition 5 w limitowanej do 555 sztuk serii. Słuchawki o zamkniętej obudowie znane są z licznych zalet. Dzięki zastosowaniu kluczowych dla Ultrasone technologii, takich jak nowa odsłona S-Logic EX, a także poprzez zastosowanie najwyższej jakości materiałów, Edition 5 przenosi nas na zupełnie nowy poziom.

Mająca w tym modelu swój debiut S-Logic EX to technologia opracowana na bazie opatentowanej wcześniej S-Logic. Jej działanie polega na wymodelowaniu, skierowanej do dołu, membrany w kształcie tunelu. Dostajemy dzięki temu bardziej przestrzenny obraz dźwiękowy, lokujący źródła pozorne przed słuchaczem, a nie w jego głowie. Odbiór muzyki praktycznie w niczym nie odbiega od tego w studiu nagraniowym, przy wykorzystaniu dużych monitorów studyjnych, ale w przeciwieństwie do głośników nie jest zależny od akustyki pomieszczenia.

Głównym celem S-Logic EX jest dalsza optymalizacja efektów przestrzennych osiągniętych w S-Logic. Intensywne badania i wieloletnie testy zaowocowały opracowaniem membrany tytanowej w kształcie skierowanego w dół tunelu. Membrany zostały specjalnie opracowane do warunków akustycznych tego konkretnego modelu i nie są adaptacją rozwiązań z innych słuchawek.

Wyzwaniem było też utrzymanie smukłego i eleganckiego wyglądu, pomimo ulokowanej dość daleko od ucha, mającej nietypowy kształt membrany. Muszle słuchawek Edition 5 są ręcznie wykonywane z kilkusetletniego dębu, bezkonkurencyjnego pod względem faktury, koloru i właściwości mechanicznych. Drewniane muszle wykończone są laserowo wycinaną wstawką aluminiową z logo Ultrasone. Całość pokryta jest siedmioma warstwami lakieru, jeszcze bardziej poprawiając wygląd słuchawek. Pałąk wykonany został z anodowanego na czarno aluminium. Na poduszki nauszne i pałąk zastosowano najlepszą skórę pochodzącą z długowłosych etiopskich owiec. Skóra ta łączy w sobie delikatność z doskonałymi właściwościami izolującymi, zapewniając równocześnie komfort odsłuchu i niewiarogodną jakość dźwięku.

Edition 5 wyposażono oczywiście w technologię ekranowania MU-Metal, która redukuje promieniowanie pochodzące od cewek. Elastyczne, odłączane kable wykonane zostały z miedzi beztlenowej o czystości 99,999 proc. Kable są dwa - 4-metrowy i drugi o długości 1,8 metra, oba wyposażone we wtyki Neutrik. Uzupełnieniem są: specjalne opakowanie do przechowywania słuchawek oraz stand wykonany z odlewanej stali. I ostatni, ale nie mniej ważny: specjalny pokrowiec zabezpieczający przed kurzem, kiedy Edition 5 umieszczony jest na standzie.

Sugerowana cena słuchawek Ultrasone Edition 5 to 14990 zł.

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto