A A A

Ultraszybkie dyski SSD Intela

12 sierpnia 2008, 16:21
Ultraszybkie dyski SSD Intela

Na najbliższej konferencji IDF (Intel Developer Forum), która odbędzie się w dniach 19–21 sierpnia w San Francisco, Intel, oprócz informacji na temat najnowszej spodziewanej linii procesorów Core i7 opartych na mikroarchitekturze Nehalem, zaprezentuje także nową serię superszybkich dysków SSD.

Spodziewane są trzy nowe modele dysków SSD: X25-E, X25-M oraz X18-M. Dyski z serii X25 rozmiarami odpowiadają dyskom 2,5-calowym, natomiast model X18-M odpowiada dyskom 1,8-calowym. Mimo różnych wymiarów technologia SSD nie podlega ograniczeniom typowym dla standardowych dysków twardych opartych na nośnikach magnetycznych. Wszystkie trzy modele mają się charakteryzować bardzo wysoką prędkością odczytu wynoszącą aż 240 MB/s. To wynik nieosiągalny obecnie dla najszybszych dysków magnetycznych. Transfer danych podczas zapisu ma wynosić – dla topowego modelu X25-E – 170 MB/s. W dyskach oznaczonych literą M (X25-M i X18-M) szybkość zapisu ma być ograniczona do 70 MB/s. Ograniczenie to wynika z oszczędności energii – dzięki niemu dyski X25-M oraz X18-M do pracy wymagają zaledwie 0,25 W. Najbardziej wydajny dysk ma większe wymagania i potrzebuje mocy 2,4 W do zapewnienia maksymalnej wydajności. Wszystkie trzy modele w stanie spoczynku mają pobierać znikomą ilość energii – 0,06 W.

Bardziej szczegółowe dane nie są jeszcze znane, zostaną zaprezentowane na konferencji IDF, jednak na podstawie już dostępnych informacji można stwierdzić, że nowe modele mają szansę zostać najszybszymi dyskami SSD dostępnymi na rynku konsumenckim.

Źródło: Fudzilla, Expreview


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto