A A A

Urząd jak zwykle się nie spieszy

9 czerwca 2011, 14:41
Urząd jak zwykle się nie spieszy
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów przedłuża wydanie decyzji w sprawie przejęcia sieci telewizji kablowej Aster przez UPC Polska, największego operatora kablowego w Polsce.

Od siedmiu miesięcy Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów sprawdza czy przejęcie Aster przez UPC Polska nie zagraża konkurencji. Prezes UOKiK w wypowiedzi dla ISB zapowiedziała, że decyzje w tej sprawie zostanie wydana "w ciągu kilku najbliższych tygodni". Zapewne, podobnie, jak w przypadku fuzji sklepów Empik i Merlin, urząd rozesłał do wszystkich konkurentów UPC ankietę, z pytaniem, czy chcieliby połączenia Astera z największym operatorem w Polsce.

Przypomnijmy, że 6 grudnia 2010 roku Liberty Global, spółka matka największej w Polsce sieci kablowej UPC Polska, podpisała umowę o zakupie sieci Aster. Transakcja ta miała rozpocząć długo oczekiwany i niezbędny proces konsolidacji polskiego sektora komunikacji kablowej, wspierający konkurencyjność na polskim rynku telekomunikacji i mediów.

Na razie nie wiadomo czy transakcja zostanie zakończona, bo UOKiK nie wydał jeszcze decyzji pozwalającej bądź zakazującej przejęcia spółek. I wciąż termin jest przesuwany - w połowie maja szefowa UOKiK zapowiadała wydanie decyzji "w ciągu dwóch, trzech tygodni".

Po przejęciu sieci Aster (ok 400 tys. klientów) siec UPC Polska będzie liczyła około 1,4 mln abonentów.Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto