A A A

Uwaga! www.shareaza.com to fałszywka!

15 stycznia 2008, 12:57
Uwaga! www.shareaza.com to fałszywka!

Strona popularnego klienta P2P Shareaza (Wiki) została przekierowana do witryny promującej ściąganie oprogramowania innego klienta, który nie jest związany z oryginalnym oprogramowaniem.

W dniu 20 grudnia 2007 domena z nazwą projektu, shareaza.com, została przekierowana do promującej ściąganie oprogramowania innego klienta, który nie jest związany z oryginalnym oprogramowaniem (w sensie prawdziwym i działającym zgodnie z opisaną tutaj charakterystyką). Obecnie oryginalna strona domowa projektu i jego społeczności została przeniesiona do SourceForge.net – taka informacja pojawiła się także w encyklopedii Wiki. Developerzy projektu Shareaza informują, aby pod żadnym pozorem nie instalować fałszywki z pliku ShareazaV4.exe. Jak możemy przeczytać w komunikacie – złośliwe oprogramowanie zawarte w fałszywce może spowodować wiele kłopotów i szkód trudnych do przewidzenia czy nawet oszacowania – zwłaszcza gdy zaatakowany komputer zacznie żyć własnym życiem bez wiedzy właściciela. Zainteresowanych całą sprawą zapraszamy na forum Shareaza.com Takeover.


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto