A A A

Uważaj na literówki

23 listopada 2007, 16:34
Uważaj na literówki

Specjaliści z firmy McAfee zwracają uwagę na nasilające się zjawisko "typo-squatting", czyli zakładania stron internetowych o adresach bardzo podobnych do adresów popularnych witryn.
Po nieświadomym wpisaniu niewłaściwego adresu – najczęściej wskutek niewinnej literówki – użytkownik trafia na stronę internetowego naciągacza. Tam nakłaniany jest do podania adresu e-mail (cyberprzestępca wykorzysta go później przy rozsyłaniu spamu) lub do kliknięcia baneru reklamowego, co przynosi dochody właścicielowi strony.
– Nawet w swojej najłagodniejszej odmianie „typo-squatting” odsyła internautów do stron, których nie planowali odwiedzić, tym samym odbierając klientów prawdziwym firmom. W najgorszych przypadkach „typo-squatting” kieruje użytkowników na strony, gdzie są oni narażeni na różnego rodzaju oszustwa, np. fałszywe wiadomości o wielkich wygranych pieniężnych – mówi Jeff Green wiceprezydent McAfee Avert Labs.

„Typo-squattingowi" ulegają najczęściej strony skierowane do młodych użytkowników – witryny z grami online, portale randkowe.
Przeciętny użytkownik, błędnie wpisując adres internetowy, ma szansę jak jeden do czternastu na trafienie na fałszywą witrynę.

Źródło: McAfee


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
maciek16
opera
28 listopada 2007, 15:27
gmail
ja kiedyś zamiast www.gmail.com wszedłem na www.gmail.pl - było już o tym pewna sprawa :P
zgłoś do moderacji »
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto