A A A

W 2016 roku ruszą testy sieci 5G

10 września 2015, 08:00
Alcatel-Lucent wraz z amerykańskim operatorem komórkowym VERIZON stworzą pierwsze ekosystemy sieci piątej generacji (5G) – ambitny projekt zakłada przeprowadzenie pierwszych testów już w 2016 roku.
W 2016 roku ruszą testy sieci 5G

Testy ruszą już w przyszłym roku, ale według zapewnień największego amerykańskiego operatora - pierwsze elementy nowego standardu będą dostępne komercyjnie w 2017 roku. Analitycy uspokajają jednak, że USA nie zobaczą go przed 2020 rokiem. Jedno jest pewne - Verizon bardzo chce być pierwszy, a pomogą mu w tym Alcatel-Lucent, Cisco, Ericsson, Nokia, Qualcomm oraz Samsung.

Operator twierdzi, że przepustowość sieci 5G jest pięćdziesięciokrotnie wyższa niż 4G. Pobranie filmu ma dzięki niej trwać zaledwie kilka sekund. Wszystko to brzmi oczywiście bardzo obiecująco, ale nowy standard to jedno, a urządzenia mogące z niego korzystać, to już zupełnie odrębna kwestia.

Nie tylko USA ostrzą sobie zęby na 5G. Korea Południowa chce mieć tę technologię już w 2018 roku na Zimowe Igrzyska Olimpijskie, których będzie gospodarzem. Japonia z kolei wyznaczyła sobie termin na lato 2020, czyli okres letnich igrzysk.

 


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto