A A A

WHO: Uzależnienie od gier jest oficjalnie chorobą

19 czerwca 2018, 14:10
Światowa Organizacja Zdrowia zdecydowała: uzależnienie od gier można potraktować jako chorobę, którą należy leczyć. Problem ten został dodany do specjalnej sekcji ICD-11.
WHO: Uzależnienie od gier jest oficjalnie chorobą

Już od kilku miesięcy debatowano na temat tego czy gry mogą uzależniać oraz tworzyć nowe choroby. Okazuje się, że tak. Światowa Organizacja Zdrowia zaktualizowała klasyfikację chorób ICD-11 i dodała "uzależnienie od gier" do sekcji dotyczącej realnych zaburzeń.

Czym więc objawia się tego typu uzależnienie? Przede wszystkim ograniczoną kontrolą nad grami, utratą czasu czy też niemożnością panowania nad intensywnością oraz priorytetem tego typu rozrywki. Uzależnieni gracze często przedkładają gry nad inne, życiowe zainteresowania - sam problem może również nasilać się wraz z czasem.

Międzynarodowa Klasyfikacja Chorób ICD-11 zacznie obowiązywać dopiero od 1 stycznia 2022 roku, jednak już teraz naukowcy zbierają informacje oraz uzupełniają dotychczasową wiedzą dotyczącą schorzeń. Uzależnienie od gier w przyszłości będzie mogło być leczone w specjalistyczny sposób oraz co najważniejsze, cała terapia może być refundowana przez państwo.

WHO wspomina, iż nie ma znaczenia czy gry korzystają z trybu online czy też offline - każda z nich kwalifikuje się do odpowiedniej sekcji.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto