A A A

WORM_SKIPI.A atakuje Skype

26 września 2007, 15:01
WORM_SKIPI.A atakuje Skype

W sieci rozprzestrzenia się wirus WORM_SKIPI.A atakujący komputery za pomocą komunikatora Skype – alarmują specjaliści z TrendLabs, ogólnoświatowego centrum badań i pomocy firmy Trend Micro.
Wirus trafia do komputera z zainstalowanym komunikatorem za pomocą wbudowanego czatu, potem wysyła do osób z listy kontaktów ofiary linki i wiadomości tekstowe zachęcające do jego kliknięcia. Odnośnik zawiera adres, po którego kliknięciu na komputerze automatycznie instalowana jet kopia robaka. Aby zachęcić użytkownika do kliknięcia na link, odnośnik zawiera nazwę pliku z rozszerzeniem JPG – ofiara myśli, że znajomy podesłał jej fotkę do obejrzenia.

WORM_SKIPI.A bez udziału użytkownika zmienia stan dostępności w komunikatorze na "nie przeszkadzać" i uniemożliwia jego zmianę oraz otwarcie konsoli programu. Wyświetla natomiast następujący obrazek:

Grafika

Źródło: Trend Micro


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
norbertino
opera
18 czerwca 2010, 14:43
Skype
Ja mam komunikator Skype (Niebo)!!!
zgłoś do moderacji »
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto