A A A

Wideorejestrator LS475W+

24 lipca 2017, 13:30
Wideorejestrator to narzędzie pomagające m.in. zidentyfikować kierowcę, który doprowadził do wypadku i uciekł z miejsca zdarzenia. By właściwie uchwycić odjeżdżającego delikwenta, potrzebna jest kamera nagrywająca obraz w wysokiej jakości. Zdaniem DOD właśnie taki jest wideorejestrator LS475W+.
Wideorejestrator LS475W+

Często bowiem samochody poruszają się zbyt szybko i np. ich tablice rejestracyjne są ledwie widoczne. W LS475W+ zapobiec temu ma funkcja redukcji rozmycia obrazu. Do tego dochodzi też system optyki złożony z sześciu soczewek, przekładający się na wyraźny, niezdeformowany obraz.

Przeciw oszczercom

Mimo, iż domyślnie LS475W+ nagrywa w trybie pętli, przy zderzeniu z innym obiektem nagrany film jest natychmiast zabezpieczony. Dzięki temu użytkownik nie musi się martwić, czy moment, w którym doszło do wypadku, nie został nadpisany. Prócz tego właściciel kamery może zapisać także i inne fragmenty, zupełnie niezwiązane z drogowymi nieszczęściami.

Zmiany na plus

Czym różni się LS475W+ w stosunku do modelu bez plusa? Przede wszystkim filtrem polaryzacyjnym, który redukuje prześwietlenia, odbłyski od szyby i pogłębia intensywność barw. LS475W+ może pochwalić się też większym wyświetlaczem 3", a także pojemniejszą baterią. Dodatkowym rozwiązaniem chroniącym kamerę przed zbyt częstym wyczerpywaniem się mocy jest fakt, iż urządzenie samo przestaje nagrywać zaraz po wyłączeniu silnika auta.

Na każde warunki

Sercem kamery jest nowy sensor SONY STARVIS CMOS, pozwalający na osiągnięcie ISO na poziomie do 12800. Im wyższy poziom ISO, tym urządzenie radzi sobie lepiej w niekorzystnych warunkach oświetleniowych. Warto też wspomnieć o technologii WDR, stworzonej z myślą o nagrywaniu w nocy. O dobrą jakość filmu rejestrowanego po zmroku ma zadbać również bardzo jasny obiektyw f/1.6.

Strach parkować? Już nie!

Ważną funkcją w LS475W+ jest tryb parkowania. Pracując w tym trybie kamera uruchamia się w chwili wykrycia ruchu przed zaparkowanym autem. W ten sposób urządzenie dostarcza dowód przeciwko uszkadzającym samochód chuliganom lub nieuważnemu kierowcy, który w trakcie cofania spowodował stłuczkę.

Odpowiedzialna jazda

Nowością w przypadku ostatnich modeli DOD jest aktualizowana co 2-3 miesiące baza fotoradarów. Użytkownik otrzymuje informacje o lokalizacji takich kamer i może z wyprzedzeniem zareagować, dostosowując prędkość do obowiązujących ograniczeń.

Wideorejestrator LS475W+ kosztuje około 1100 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto