A A A

Wielka Brytania: Piraci polegli z kretesem

12 maja 2010, 11:18
Wielka Brytania: Piraci polegli z kretesem

Partia Piratów poniosła sromotną porażkę w wyborach do parlamentu w Wielkiej Brytanii, zdobywając zaledwie 0,3 procenta głosów.

W zeszłotygodniowych wyborach do parlamentu w Wielkiej Brytanii, na Partię Piratów swój głos oddało...1127 osób. Najlepszym wynikiem może się pochwalić Tim Dobson z listy z Manchesteru, który zdobył "aż" 236 głosy. Natomiast lider partii Jack Nunn zdobył poparcie 173 wyborców.

Taki wynik to niewątpliwie porażka, by nie powiedzieć kompromitacja. Brytyjska Partia Piratów miała nadzieję, że uda jej się powtórzyć sukces kolegów ze Szwecji i Niemiec, ale jak widać rzeczywistość okazała się zupełnie inna. Celem partii było zaistnienie w świadomości obywateli, co następnie miało przełożyć się na wyniki w wyborach w 2014 roku.

Brytyjska Partia Piratów istnieje od roku i liczy sobie około 900 członków. Dla porównania - w Szwecji lokalna organizacja polityczna piratów ma ponad 50 tysięcy członków.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto