A A A

Wielka fala włamań na YouTube'a

24 września 2019, 15:05
Nieznani sprawcy przeprowadzili masowy atak na konta youtuberów. Szczególnie interesują ich twórcy związani z motoryzacją.
Wielka fala włamań na YouTube'a

Kilka dni temu pojawiły się pierwsze doniesienia o kradzieży kont youtuberów, szczególnie tych zajmujących się materiałami dotyczącymi tuningu aut i publikujących recenzje pojazdów. Przejęto konta należące między innymi do najpopularniejszych twórców, takich jak Built, Troy Sowers, PURE Function czy Musafir. Całe zdarzenie ma być zorganizowaną akcją – wszystkie włamania łączy bowiem identyczna metoda działania.

Użytkownicy dostają fałszywe e-maile z linkami do stron podszywających się pod stronę logowania Google'a. Po przejęciu konta hakerzy zmieniają dane logowania, a następnie zmieniają właściciela kanału oraz link do niego. Przez to użytkownicy mają wrażenie, że kanał został skasowany. Po ostatnich czystkach w serwisie mogą nabrać przekonania, że po prostu naruszyli regulamin.

Tymczasem przestępcy wystawiają kanał na sprzedaż; te bardziej popularne dają sporo subskrypcji potencjalnemu nabywcy. Google na razie nie komentuje sprawy. Wielu zhakowanych użytkowników nie odzyskało jeszcze dostępu do swoich kont.

fot. YouTube

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto