A A A

Wielka narada w Białym Domu. Temat: cyberbezpieczeństwo

15 stycznia 2022, 10:00
Kierownictwo największych firm technologicznych spotyka się z przedstawicielami rządu USA w celu omówienia stanu zabezpieczeń państwa przed atakami cyfrowymi.
Wielka narada w Białym Domu. Temat: cyberbezpieczeństwo

Big tech na dywaniku?

Przedstawiciele Google'a, IBM-a, Mety, Amazona, Apple'a i Microsoftu będą obradować z agencjami rządowymi, w tym Departamentem Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Departamentem Obrony i Departamentem Handlu, po tym jak w grudniu ubiegłego roku doradca ds. bezpieczeństwa narodowego Białego Domu, Jake Sullivan, wysłał list do dyrektorów generalnych tych firm po odkryciu luki w zabezpieczeniach otwartoźródłowej biblioteki Log4j.

Oprogramowanie to jest używane przez organizacje na całym świecie do rejestrowania danych w aplikacjach i (według Sullivana) stanowi kluczowy problem bezpieczeństwa narodowego.

Zgodnie z oświadczeniem Białego Domu, podczas spotkania zostaną omówione problemy związane z bezpieczeństwem oprogramowania typu open source i sposobami jego ulepszenia.

Sytuacja staje się krytyczna, szczególnie po ubiegłorocznych atakach hakerskich, które ujawniły słabość zabezpieczeń i nieprzygotowanie administracji Bidena do konfrontacji z co raz śmielej poczynającymi sobie cyberprzestępcami.

Włamanie do opracowanego przez SolarWinds oprogramowania dało hakerom (jak się podejrzewa, będących na usługach Rosji) dostęp do e-maili w departamentach Skarbu USA, Sprawiedliwości i Handlu oraz innych kluczowych amerykańskich agencjach.

fot. 12019 – Pixabay

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto