A A A

Wikipedia została zaatakowana

9 września 2019, 11:05
W nocy z piątku na sobotę (6/7 września br.) został przeprowadzony globalny atak DDoS na serwery Wikipedii.
Wikipedia została zaatakowana

Użytkownicy w wielu państwach dopiero dzisiaj mogą znów korzystać z popularnej encyklopedii. Atak trwał kilka godzin i polegał na wysłaniu do serwera ogromnej liczby zapytań, przekraczającej jego możliwości. W przypadku serwera w Amsterdamie obciążenie wynosiło nawet 3 GB/s.

Wciąż trwają próby namierzenia sprawców ataku. Jego skutki udało się jednak zminimalizować dzięki stworzonym przez Fundację Wikimedia (Wikimedia Foundation) systemom do monitorowania ryzyka. Gdyby nie szybkie wykrycie ataku i reakcja zespołu inżynierów, mogło dojść nawet do utraty danych. Wikipedia potępiła sprawców w oficjalnym oświadczeniu:„Ataki polegające na usunięciu danych zagrażają podstawowym prawom wszystkich ludzi, które traktują o swobodnym dostępie do informacji i ich udostępniania" - napisali przedstawiciele organizacji. Wielu użytkowników serwisu podeszło do tematu z humorem i opublikowało na Twitterze zdjęcia swoich encyklopedii w wersji papierowej, by wesprzeć w ten sposób Wikipedię.

fot. Wikipedia


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto