A A A

Windows 11 nadchodzi, ale niewielu o tym wie

29 września 2021, 09:30
Według badania ponad połowa użytkowników Windowsa nie ma świadomości, że zbliża się premiera jego nowej wersji.
Windows 11 nadchodzi, ale niewielu o tym wie

Zmieniać czy nie?

W Stanach Zjednoczonych przeprowadzono badania wśród osób używających systemu Windows. Okazuje się, że tylko 38% spośród nich wie, że już wkrótce Microsoft zaprezentuje Windowsa 11. A konkretnie stanie się to w przyszłym tygodniu – 5 października.

Połowa z tych, którzy są świadomi planowanych działań koncernu, jeszcze nie podjęła decyzji, czy instalować nowy system, czy nadal korzystać z Windowsa 10.

 

Nowy interfejs

Windows 11 ma mieć zmieniony interfejs – badani, którzy wiedzą o nadchodzącym systemie Microsoftu, wskazywali to jako drugą najatrakcyjniejszą zmianę. Na pierwszym miejscu znalazła się opcja uruchamiania aplikacji na Androida, a na trzecim – możliwości zwiększania wydajności gier.

Microsoft wprowadza wyższe wymagania sprzętowe dla Windowsa 11 niż w przypadku dotychczasowych systemów, co spowoduje, że na wielu komputerach nie będzie można go zainstalować. To w połączeniu z niewielką świadomością zmian może spowodować małe zainteresowanie nowym systemem. Oczywiście do czasu, aż Microsoft wycofa wsparcie dla „dziesiątki".

Więcej na temat badania i jego wyników można przeczytać tutaj.

fot. PabitraKaity – Pixabay

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto