A A A

Wirusy atakują pendrive'y

4 marca 2008, 14:31
Wirusy atakują pendrive'y

Lutową listę zagrożeń, przygotowaną przez firmę ESET, otwiera rodzina złośliwych programów INF/Autorun, które ukrywają się w plikach autostart różnego typu nośników danych, m.in. pendrive'ów. Na tej metodzie oparta była prawie co dziesiąta wykryta w zeszłym miesiącu infekcja.
– Użytkownicy coraz częściej przenoszą dane ze swoich prywatnych komputerów na firmowe lub szkolne i odwrotnie. W ten sposób przyczyniają się do wzrostu ryzyka nieświadomego przeniesienia wraz z danymi nie tylko zagrożeń ukrytych w plikach autorun.inf, ale również groźnych wirusów lub koni trojańskich – mówi Paweł Rybczyk, inżynier systemowy w firmie DAGMA.

Najprostszą metodą na uchronienie się przed tego typu zagrożeniem jest wyłączenie opcji autostart w ustawieniach systemu. Należy też pamiętać o skanowaniu nośników danych programami antywirusowymi.

Inne, równie niebezpieczne zagrożenia, które najczęściej atakowały komputer w lutym, to aplikacje wyświetlające reklamy – Win32/Adware.SearchAid, Win32/Adware.Virtumonde, Win32/Adware.Virtumonde.FP – oraz programy wykradające hasła – Win32/Pacex.Gen, Win32/PSW.OnLineGames.NLI.

Źródło: ESET


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto