A A A

Władimir Putin ostrożnie akceptuje kryptowaluty

15 października 2021, 12:00
Prezydent Rosji nie wyklucza rozliczania transakcji walutami cyfrowymi.
Władimir Putin ostrożnie akceptuje kryptowaluty

Alternatywa dla dolara?

Władimir Putin udzielił wywiadu prezenterowi amerykańskiej telewizji CNBC Headleyowi Gamble na zakończenie Russian Energy Week. Na pytanie o kryptowaluty, do których wcześniej prezydent odnosił się z nieufnością, ostrzegając inwestorów, że rynek kryptograficzny jest bardzo niestabilny, nie wykluczył tym razem możliwości zastosowania w przyszłości kryptowaluty jako jednostki rozliczeniowej.

Wciąż jednak jest za wcześnie, by waluta cyfrowa mogła stać się środkiem płatniczym wykorzystywanym w handlu ropą i innymi towarami, które są podstawą rosyjskiego eksportu.

To nowe podejście jest wiązane z poszukiwaniem przez Rosję alternatywy dla handlu dolarami od czasu nałożenia przez USA sankcji (2014 r.) po aneksji Krymu przez Rosję. Putin miał oskarżać USA o używanie własnej waluty jako broni.

Ostrożna akceptacja prezydenta Rosji dla kryptowalut wyrażana jest w momencie, gdy w USA – które są największą kopalnią kryptowalut – podejmuje się starania o większą kontrolę prawną nad tym rynkiem, a w niektórych regionach Chin wykorzystywanie walut cyfrowych zostało całkowicie zakazane.

fot. André François McKenzie – Unsplash

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto