A A A

Włamał się, zarobił i zatrzyma dochód!

20 lutego 2008, 12:56
Włamał się, zarobił i zatrzyma dochód!

Ukraiński haker Oleksandr Dorożko włamał się do systemu komputerowego firmy IMS Health i poznał jej wyniki finansowe. Dzięki temu zarobił na czysto 250 tys. dolarów i będzie mógł je zatrzymać.

Zdobyte informacje Dorożko uzyskał jeszcze przed ich ujawnieniem. Dzięki swojej wiedzy zainwestował na giełdzie własne 41 671 dolarów, zarabiając następnie 300 tys. Po odliczeniu podatków zostało 250 tys. dol. Haker stanął przed sądem, a ten go uniewinnił. Ukrainiec wykorzystał bowiem lukę prawną. Przepisy nie zezwalają na przeprowadzanie operacji giełdowych w przypadku, gdy wcześniej dowiemy się od kogoś o faktach, które pozwolą nam poznać ruchy cen akcji. Dorożko nie otrzymał jednak takiej informacji, a sam ją zdobył, włamując się do systemu IMS Health.

Jedyne, za co może być sądzony Dorożko, to włamanie do systemu komputerowego, jednak prokurator nie wystąpi także z tym oskarżeniem, ponieważ wyrok skazujący jest mało prawdopodobny.

Źródło: Arcabit


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Seba_tbg
Seba_tbg
opera
20 lutego 2008, 18:55
Troche kasy
Może się podzieli
zgłoś do moderacji »
avatar
wrzosek007
opera
20 lutego 2008, 14:33
Sprytnie!
Brdzo dobrze podszedł do sprawy i przemyślał całą sprawę. Chociaż takich działań nie popieram to i tak musze przyznać,że wyczyn imponujący
zgłoś do moderacji »
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto