A A A

Wordpress 2.9 Carmen już jest!

21 grudnia 2009, 11:33
Wordpress 2.9 Carmen już jest!

Pojawiła się nowa wersja bardzo popularnego skryptu blogowego Wordpress 2.9. Zaktualizowana edycja nosi nazwę "Carmen" - na cześć śpiewaczki jazzowej Carmen McRae.

Warto podkreślić, iż Wordpress 2.9 Carmen posiada aż 500 poprawek w odniesieniu do poprzedniej wersji. Do najważniejszych zmian należy zaliczyć nowy edytor grafiki. Użytkownik po wrzuceniu zdjęcia będzie mógł zmniejszyć obrazek, obrócić go, bądź przyciąć.

Zmianie uległ także mechanizm wstawiania wideo. Wystarczy teraz skopiować adres URL ze strony, na której znajduje się plik wideo.  Funkcja nazwana Oembed współpracuje z takimi serwisami jak: YouTube, Daily Motion, Blip.tv, Flickr, Hulu, Viddler, Qik, Revision3, Scribd, Google Video, Photobucket, PollDaddy i WordPress.tv

Należy także wspomnieć o funkcji Undo, która pozwala na odtwarzanie komentarzy i postów, które przypadkowo zostały skasowane.

Więcej szczegółowych informacji znajduje się TUTAJ


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto