A A A

Wyczyścił konto bankowe przez internet

6 czerwca 2008, 14:26
Wyczyścił konto bankowe przez internet

Przykry incydent spotkał 23-letnią kobietę z Lidzbarka Warmińskiego. Złodziej wyczyścił jej konto bankowe ze wszystkich oszczędności.


Kobieta wchodząc na stronę banku zobaczyła dane innej osoby, została też poproszona o podanie swojego loginu i hasła, co bez zastanowienia uczyniła. Po pokazaniu się okna z informacją o jego stanie gotówkowym kobieta wykonała operację bankową i się wylogowała. Strona była oczywiście fałszywa, kolejna wizyta skończyła się odrzuceniem przez system jej danych do logowania. Kobieta poprosiła o pomoc swój bank. Jak się okazało, wszystkie pieniądze zostały przelane na konto, którego numer pokazał się przy wcześniejszej operacji.

Przypominamy, że w żadnym wypadku nie należy podawać swoich bankowych numerów osobistych poza oryginalnymi stronami logowania. Należy zwracać uwagę na to, co się znajduje w pasku adresu i na szyfrowanie połączenia. Policjanci ostrzegają: złodzieje internetowi, zmieniając hasła dostępowe, przy próbie wejścia właściciela na konto bankowe przekierowują przelew pieniędzy na wskazany przez siebie rachunek, w ten sposób okradając właścicieli z ich oszczędności. Po wykonaniu operacji należy się wylogować, sprawdzając, czy faktycznie znajdujemy się na stronie internetowej naszego banku.

Źródło: Policja


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto