A A A

Wykopane w Google

22 lipca 2008, 20:19
Wykopane w Google

David Thomas, student z La Trobe University w Melbourne, wpadł na ciekawy pomysł pracy nad projektem badawczym dotyczącym archeologii Afganistanu bez wyprawy do niebezpiecznego kraju i konieczności narażania życia. Napisał pracę na ten temat na podstawie zdjęć „wykopanych” na witrynie Google Earth.
Thomas wraz z trzema współpracownikami zebrali nowe szczegóły ze znanych miejsc, ale też opracowali szczegółowe mapy terenów, które do tej pory nie miały żadnych planów. Zespołowi udało się skatalogować 450 miejsc na obszarze Afganistanu, którego historia sięga tysiąca wieków. Badacze wytypowali też następne ciekawe miejsca, nad którymi warto się skupić w przyszłości.

David Thomas powiedział, że zdarza się, iż naukowcy wykorzystują kadry umieszczone w Google Earth do ilustrowania swoich opracowań, ale dotychczas nikt nie zajmował się głębszą analizą tych zdjęć. Dlatego stworzone przez jego zespół katalogi, mapy i opracowania to pierwszy na świecie przypadek opublikowania badań archeologicznych przeprowadzonych tylko przy użyciu danych z programu Google Earth.

Źródło: FairfaxDigital


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto