A A A

Xiaomi ostatecznie skreślony z czarnej listy

26 maja 2021, 13:10
Chiński koncern poinformował, że zapadła decyzja o usunięciu go z listy komunistycznych firm wojskowych.
Xiaomi ostatecznie skreślony z czarnej listy

Będzie Android i podzespoły

Przedstawiciele chińskiego Xiaomi rozesłali do mediów komunikat, w którym informują, że wczoraj, 25 maja, Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych dla Dystryktu Kolumbii wydał ostateczne postanowienie, które uchyla decyzję Departamentu Obrony USA o uznaniu spółki Xiaomi za komunistyczną chińską firmę wojskową (CCMC, Chinese Communist Military Company).

 

Koniec sądowej batalii

Decyzja o wpisaniu Xiaomi na listę CCMC zapadła w styczniu, tuż przed zakończeniem kadencji Donalda Trumpa. Oznaczała ona zakaz inwestowania w chiński koncern przez amerykańskie firmy oraz nawiązywania w nim współpracy.

Szefowie Xiaomi zaskarżyli decyzję do sądu, a w marcu doprowadzili do tymczasowego jej wstrzymania. Przed dwoma tygodniami Departament Obrony zdecydował o tym, aby nie odwoływać się od orzeczenia sądu, lecz wyjaśnić wątpliwości związane z Xiaomi w drodze negocjacji z firmą.

Wczorajsze orzeczenie sądu okręgowego zamyka sprawę – amerykańskie przedsiębiorstwa nadal mogą współpracować z chińskim producentem smartfonów.

fot. Xiaomi


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto