A A A

Xiaomi pracuje nad własnymi procesorami

8 lutego 2017, 14:30
Pogłoski o autorskich układach Xiaomi krążą już od dłuższego czasu, jednak teraz informacje są na tyle konkretne, że zapewne ich premiera zbliża się wielkimi krokami.
Xiaomi pracuje nad własnymi procesorami

Oba układy mają być przeznaczone do urządzeń z wyższej półki - ich wydajność ma być porównywalna z procesorami Qualcomm Snapdragon 8XX. Słabsza jednostka ma składać się z ośmiu rdzeni ARM Cortex-A53 i układu graficznego Mali-T860 MP4 800 MHz.

Mocniejsza jednostka również będzie składać się z ośmiu rdzeni, jednak w tym wypadku będą cztery ARM Cortex-A73 i cztery ARM Cortex-A53, a za renderowanie grafiki ma odpowiadać układ Mali-G71 MP12 900 MHz.

Xiaomi wciąż w żaden sposób nie komentuje powyższych doniesień, a więc nie wiadomo, ile mają one wspólnego z prawdą. Produkcja własnych układów byłaby jednak logicznym krokiem w stronę uniezależnienia się od innych, szczególnie, że chiński producent ma odpowiednie zaplecze.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto