A A A

YOTAPHONE 2 - rosyjski smartfon z dwoma ekranami

4 grudnia 2014, 07:10
YOTA Devices, firma stojąca za pierwszym na świecie smartfonem z podwójnym ekranem, poinformowała o udostępnieniu długo oczekiwanego smartfona YOTAPHONE 2.
YOTAPHONE 2 - rosyjski smartfon z dwoma ekranami

YOTAPHONE 2 łączy funkcjonalność i wygląd znane z Androida z innowacją w postaci dwóch dotykowych ekranów spełniających różne funkcje.

Przedni ekran to wyświetlacz HD AMOLED 1080p, który idealnie sprawdza się w codziennym użytku: podczas korzystania z mediów społecznościowych, przeglądania sieci, oglądania wideo czy grania w gry. Po drugiej stronie urządzenia znajduje się drugi przedni ekran, korzystający ze stale aktywnego wyświetlacza, który doskonale sprawdza się podczas czytania, wyświetlania powiadomień i gwarantuje idealną widoczność ekranu nawet w pełnym świetle słonecznym.

Kluczowe funkcjonalności YOTAPHONE 2:

• Stale aktywny wyświetlacz znacznie wydłuża czas pracy baterii, umożliwiając do pięciu dni czytania e-booków na jednym naładowaniu. Typowe telefony z systemem Android oferują tryb oszczędzania baterii, ale YOTAPHONE 2 pracuje do trzech razy dłużej podczas czytania e-booków, wysyłania wiadomości tekstowych i prowadzenia rozmów. Czytanie na stale aktywnym wyświetlaczu jest do siedmiu razy bardziej energooszczędne niż na ekranie AMOLED HD.

• Stale aktywny wyświetlacz zapewnia niemalże 180-stopniowy kąt widzenia i doskonałą widoczność nawet w bezpośrednim świetle słonecznym. Dzięki temu korzystanie z dowolnych aplikacji na Androida na zewnątrz jest wygodne.

• Stale aktywny wyświetlacz zapewnia szybki dostęp do wszystkich potrzebnych informacji, bez potrzeby ciągłego uruchamiania poszczególnych aplikacji, takich jak e-mail, media społecznościowe czy wiadomości. Podobnie jak w przypadku zegarka, wystarczy jedno spojrzenie na wyświetlacz, aby uzyskać wszystkie informacje.

YOTAPHONE 2 to efekt pracy międzynarodowego zespołu inżynierów, którzy postawili sobie za cel stworzenie produktu zupełnie odróżniającego się od dotychczasowej oferty rynkowej. Proces ten zajął aż trzy lata, ale teraz YOTA może faktycznie zaoferować użytkownikom innowacyjne rozwiązanie.

YOTAPHONE 2 waży 145 gramów. Jest również bardzo cienki - jego wymiary to jedynie 144 x 69.5 x 8.9 mm, a jego wytrzymałość gwarantuje odporne na uszkodzenia szkło Gorilla Glass 3. To mobilne urządzenie łączące użyteczność z elegancją.

Poniżej prezentujemy kluczowe funkcje oprogramowania:

• YotaEnergy - Ten tryb automatycznie przełącza wszystkie kluczowe funkcje, w tym połączenia głosowe i wiadomości do stale aktywnego wyświetlacza, gdy poziom naładowania baterii spadnie do 15%, co wydłuża czas pracy baterii o dodatkowe 8,5 godziny użytkowania.

• YotaMirror - Na stale aktywnym wyświetlaczu można korzystać z dowolnej aplikacji dla systemu Android. Od popularnych aplikacji e-czytników (np. Amazon Kindle), po programy do przesyłania wiadomości (np. WhatsApp), streamingu muzyki (np. Spotify) i wszystkich innych czynności, które skorzystają na dłuższym działaniu baterii i lepszej czytelności ekranu.

• YotaSnap i „Life after death" - Przechwyć istotną informację z kolorowego wyświetlacza - taką jak mapę, lokalizację spotkania czy kod QR z biletu - i zachowaj ją na stale aktywnym wyświetlaczu. Co więcej, informacja pozostanie na ekranie, nawet gdy bateria zupełnie się rozładuje.

• YotaCover - Za pomocą jednego stuknięcia ukryj informacje na stale aktywnym wyświetlaczu. YotaCover to wybrane przez użytkownika zdjęcia i powiadomienia, które pozwalają spersonalizować wygląd smartfona, jednocześnie dbając o prywatność użytkownika.

Wszystkie wymienione funkcje znajdują się z tyłu telefonu - wykorzystują, więc przestrzeń, która do tej pory była pomijana w standardowych smartfonach.

Krótka specyfikacja:

• Czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 800 o taktowaniu 2.2 Ghz, 2GB pamięci RAM i 32 GM pamięci eMMC

• Aparat 8MP z funkcją autofokus i lampą błyskową LED (który może spełniać funkcję przedniej kamery, dzięki opcji YotaMirror) oraz przedni aparat 2MP

• 4G/LTE, WiFi, NFC


Dostępność

YOTAPHONE 2 jest oferowany w cenie 555 funtów w Wielkiej Brytanii i około 700 euro w pozostałych krajach w Europie

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto