A A A

Yamaha CD-N500 - sieciowy odtwarzacz CD

19 września 2012, 08:41
Yamaha CD-N500 - sieciowy odtwarzacz CD

Yamaha łącząc potrzeby melomanów z oczekiwaniami fanów muzyki stworzyła uniwersalne rozwiązanie pozwalające na strumieniowanie muzyki i gwarantujące dostęp do internetowych stacji radiowych.

Yamaha CD-N500 to urządzenie, które oprócz możliwości odtwarzania płyt CD zapewnia użytkownikowi dostęp do bogatej kolekcji plików muzycznych zgromadzonych w dowolnym urządzeniu przenośnym, komputerze lub serwerze NAS. Zapisany w cyfrowej postaci materiał można odtworzyć bezprzewodowo, przy wykorzystaniu funkcji Music Play, lub tradycyjnie po fizycznym połączeniu urządzeń. Znajdujące się na przednim panelu gniazdo USB pozwala strumieniować muzykę z iPoda, iPhona, iPada oraz urządzeń USB. Najnowszy odtwarzacz Yamahy odtwarza pliki MP3, WMA, AAC, WAV i FLAC (do 192 kHz/24-bitów) i bezstratne Apple. Wsparcie dla bazy danych vTuner zapewnia łatwy dostęp do niemal niezliczonych stacji radiowych z całego świata, wystarczy podłączyć CD-N500 do internetu za pomocą sieci LAN. Sekcja CD jest kompatybilna z płytami CD-DA, CD-R i CD-RW oraz zgromadzonymi na nich plikami WMA i MP3.

Od strony dźwiękowej projekt odtwarzacza CD-N500 opiera się na koncepcie Yamaha HiFi. Wysokiej jakości brzmienie jest zasługą m.in. wykorzystania wyselekcjonowanych podzespołów oraz zastosowania symetrycznych obwodów zapewniających najkrótszą ścieżkę dla sygnału dźwiękowego. Tryb Pure Direct pozwala uzyskać jeszcze wyższą jakość dźwięku.

Funkcjonalność urządzenia zwiększają kompatybilna z iOS i Androidem aplikacja NP Controller oraz wygodna funkcja – odtwarzanie w trybie Gap Less (bez pauz). NP Controller zapewnia łatwe sterowanie i kontrolę odtwarzacza za pomocą smartfonu lub tabletu. Ponadto aplikacja daje dostęp do informacji o piosence i albumie. Niektóre odtwarzacze sieciowe mają problemy z dostatecznie szybkim buforowaniem sygnału przesyłanego przez internet. W efekcie pomiędzy utworami, które powinny być odtwarzane bez przerw, np. koncerty, niektóre utwory muzyki klasycznej, pojawiają się drażniące pauzy. Yamaha zapewnia, że rozwiązała ten problem, a CD-N500 zapewnia w tym przypadku komfortowe ciągłe odtwarzanie.

Sieciowy odtwarzacz CD-N500 pojawi się na rynku w listopadzie 2012 r. Wtedy poznamy jego cenę.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto