A A A

Yamaha RX-V379 oraz nowa seria RX-V79

26 maja 2015, 13:30
Bluetooth, przepustowość 4K Ultra HD oraz wysoka jakość dźwięku i obrazu – to atuty najnowszego, 5.1-kanałowego amplitunera AV Yamaha RX-V379. Urządzenie otwiera nową linię RX-V79.
Yamaha RX-V379 oraz nowa seria RX-V79

Model RX-V379 jest 5.1-kanałową konstrukcją o mocy 100 W na kanał (6 Ω, 1 kHz, 0,9% THD, 1 kanał). Urządzenie wprowadza użytkownika do świata wypełnionego wysokiej jakości dźwiękiem, odtwarzanym zarówno w tradycyjny sposób, jak i bezprzewodowo. Tę ostatnią możliwość zapewnia wbudowany interfejs Bluetooth, za pośrednictwem którego RX-V379 łączy się ze smartfonami i innymi źródłami dźwięku. Za wysoką jakość brzmienia skompresowanych plików odpowiada znany już układ Compressed Music Enhancer, który teraz został zoptymalizowany właśnie pod kątem bezprzewodowego strumieniowania muzyki.

O ile Bluetooth jest odpowiedzią na oczekiwania wymagających melomanów, o tyle pełna kompatybilność z wideo 4K Ultra HD to ukłon w stronę fanów kina domowego. Najnowszy amplituner Yamahy został wyposażony w 4 wejścia/1 wyjście HDMI 2.0 obsługujące sygnał 4K 60p 4:2:0. Jedno z wejść oraz wyjście zgodne są ze standardem HDCP 2.2, zabezpieczeniem chroniącym przed nieuprawnionym kopiowaniem materiałów wideo. Dzięki temu RX-V379 z łatwością staje się prawdziwym centrum rozrywkowym, do którego można podłączyć odtwarzacz Blu-ray, źródła audio, telewizor lub komputer. Oczywiście amplituner dekoduje wszystkie najpopularniejsze formaty, także HD Audio, m.in. Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus i DTS-HD Master Audio. Dodatkowym atutem urządzenia, rozszerzającym jego możliwości połączeniowe, jest cyfrowy port USB na przednim panelu. Można do niego podłączyć np. pamięć USB lub przenośny odtwarzacz audio.

Najnowszy amplituner AV Yamahy to nie tylko wysoka jakość dźwięku i obrazu oraz wszechstronność połączeń. RX-V379 jest również konstrukcją przyjazną dla użytkownika. W przypadku problemów z rozstawieniem całego zestawu audio-video z pomocą przychodzą funkcje Virtual Cinema DSP i Virtual Cinema Front. Pierwsza dostarcza dźwięk przestrzenny przy użyciu wyłącznie dwóch kolumn głośnikowych, druga pozwala uzyskać doskonałe brzmienie surround także wtedy, gdy wszystkie kolumny głośnikowe systemu 5-kanałowego zostaną ustawione z przodu. Dopełnieniem powyższych rozwiązań jest doskonale znany, autorski układ YPAO, który automatycznie konfiguruje wysyłane sygnały akustyczne tak, aby zapewnić najwyższą jakość dźwięku, niezależnie od warunków akustycznych panujących w pokoju odsłuchowym. Wygodę użytkowania modelu RX-V379 zwiększa przeprojektowany pilot zdalnego sterowania, charakteryzujący się większymi przyciskami i jeszcze czytelniejszym rozplanowaniem klawiszy.

Amplituner AV Yamaha RX-V379 zostanie wprowadzony na rynek jeszcze w maju br. Urządzenie będzie dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych, czarnej i tytanowej, a jego poglądowa cena detaliczna wyniesie 1499 zł.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto