A A A

YouTube Music pozwoli ukryć ulubione materiały z YT

30 października 2020, 13:50
Firma uznała, że ścisła integracja Music z YouTube nie jest dobra.
YouTube Music pozwoli ukryć ulubione materiały z YT

Bardziej odrębne

YouTube i YouTube Music są w teorii dwoma oddzielnymi usługami, jest jednak między nimi wiele powiązań. Odtwarzane w podstawowej wersji serwisu materiały mogą zatem wpływać na proponowane nam potem piosenki – dotyczy to zwłaszcza teledysków.

 

Nie sugerujmy się

Nie każdy użytkownik jednak tego chce, więc Google chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom, pozwala dzięki nowej opcji ukryć w wersji Music polubienia z „filmowego” YouTube. „Rozwód” pomiędzy usługami można przeprowadzić po odznaczeniu opcji „pokaż swoją ulubioną muzykę z YouTube” w ustawieniach.

Teoretycznie ma to sprawić, że algorytm podczas proponowania nowych piosenek będą kierować się jedynie danymi zebranymi w ramach usługi Music. Taka możliwość powinna ucieszyć wielu użytkowników zwłaszcza z tego względu, że algorytm często myli się w odróżnianiu nagrań typowo muzycznych od typowych filmików z podłożonym dźwiękiem, przez co rekomendacja bywa później nieprecyzyjna.

 

Nie jest najlepiej

Użytkownicy odkryli jednak, że nowa opcja nie jest doskonała i w niektórych przypadkach historia przeglądania oraz rekomendacje wciąż przenoszą się między usługami. Funkcja nie działa też, niestety, w drugą stronę, zatem odsłuchane piosenki nadal mają wpływ na listę rekomendacji w tradycyjnej wersji YouTube'a. Google nie potwierdził póki co planów opracowania odwrotnego algorytmu.

 

W pogoni za liderami

Tym niemniej raczej jest pewne, że funkcja wciąż będzie dopracowywana, zwłaszcza że usługa spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem ze strony użytkowników. Google nie podaje szczegółowych liczb, ale firma pochwaliła się 30 milionami aktywnych subskrypcji w usługach Premium i Music. To wciąż wyniki dużo gorsze od Apple Music (60 milionów abonentów) czy Spotify (112 milionów kont premium), oznacza jednak całkiem dobry początek w wykonaniu Google'a.

Fot. Youtube


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto