A A A

YouTube Red - płatna wersja serwisu wideo Google

22 października 2015, 07:30
W Stanach Zjednoczonych za sześć dni wystartuje płatna wersja serwisu YouTube o nazwie YouTube Red (nie mylić z RedTube). Abonament? 9,99 dol miesięcznie. Co internauci dostaną w zamian?
YouTube Red - płatna wersja serwisu wideo Google

YouTube Red to nie tylko koniec reklam, ale także opcja zapisania oglądanego filmu na dysk naszego urządzenia. Wcześniej było to możliwe tylko przy użyciu programów rippujących filmy. Filmik będzie można zapisać na urządzeniach mobilnych, nie tylko na komputerze.

Z YT Red wystartuje także YouTube Music, konkurencja Google dla Spotify. Muzykę z YT będzie można słuchać w tle, po przełączeniu na inną aplikację). Jeśli jesteśmy subskrybentem Google Music, będziemy mieli dostęp do YouTube Music.

Taka zmiana nie oznacza, że dostępne już filmiki będą od teraz płatne. Niestety, każdy twórca można uznać, że realizuje produkcje wyłącznie z myślą o YT Red. Pierwsi kandydaci już się pojawili. Jedną z takich produkcji będzie "Scare PewDiePie" z udziałem najpopularniejszego youtubera świata, Szweda Feliksa Kjellberga, znanego jako PewDiePie.

YouTube Red startuje 28 października w USA. Potencjalna data premiery w Europie nie jest znana. W Polsce usługa jest oczywiście niedostępna.

 


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto