A A A

YouTube i strumieniowanie filmów w 360º

20 kwietnia 2016, 10:00
YouTube udostępnił opcję strumieniowego przesyłania (w czasie rzeczywistym) materiałów w 360º. Premiera usługi została zgrana z festiwalem muzycznym Coachella 2016.
YouTube i strumieniowanie filmów w 360º

To właśnie z tego wydarzenia przeprowadzono pierwsze relacje na żywo w 360-stopniach. Wraz ze startem tego konkretnego rozwiązania, umożliwiono wrzucanie filmów 360º z dźwiękiem przestrzennym (dzięki którym jeszcze bardziej "czujemy", że jesteśmy na miejscu). Możliwość umieszczania filmów w 360 stopniach pojawiła się w serwisie YouTube w zeszłym roku. Facebook umożliwił umieszczanie filmów 360º we wrześniu minionego roku.

Możliwość robienia relacji na żywo w 360º idzie w parze z coraz większą popularnością gogli oraz hełmów VR, dzięki którym z łatwością można oglądać tego typu treści. Osoby zainteresowane, jak działają gogle VR mogą sprawdzić ten materiał.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto