A A A

YouTube próbuje walczyć z mową nienawiści

5 września 2019, 13:20
Google w ramach walki z mową nienawiści przeprowadził w serwisie spore czystki. Firma przyznaje jednak, że coraz trudniej kontrolować tak potężny serwis.
YouTube próbuje walczyć z mową nienawiści

Google zaczął dostrzegać problem z mową nienawiści w komentarzach oraz rosnącą liczbą treści łamiących regulamin strony, postanowił więc przeprowadzić spore czystki w serwisie YouTube. W wyniku kontroli usunięto 100 tysięcy materiałów, 17 tysięcy kanałów i aż 500 milionów komentarzy.

Właściciele serwisu szacują, że liczba interwencji wzrosła dwukrotnie względem pierwszego kwartału 2019 roku. Zmusiło to Google'a do korzystania z automatycznych algorytmów wyłapujących niedopuszczalne treści. Firma deklaruje, że mają one skuteczność na poziomie 80%.

Ponieważ jednak w czasie jednej minuty na serwery YouTube'a trafia 500 godzin nowych materiałów, a liczba kanałów urosła już do 23 milionów, Google jest coraz bardziej bezradny w moderowaniu treści. Z problemu zdaje sobie sprawę Sundar Pichai, dyrektor generalny spółki, który wprost przyznał w wywiadzie dla CNN, że YouTube jest już zbyt duży, aby móc w pełni nad nim zapanować. Mimo to w najbliższym czasie możemy się spodziewać kolejnych kroków mających na celu walkę z treściami zawierającymi niewłaściwy przekaz.

fot. YouTube

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto