A A A

YouTube umożliwi pobieranie plików wideo na komputer?

23 września 2021, 08:00
Serwis testuje funkcję, która pozwoliłaby na oglądanie filmów w trybie offline.
YouTube umożliwi pobieranie plików wideo na komputer?

Faza testów

Subskrybenci usługi YouTube Premium do 19 października br. mogą sprawdzać nową opcję w serwisie. Aby to zrobić, muszą wejść na stronę testowania funkcji eksperymentalnych YouTube'a.

Pobieranie filmów na komputer wymaga najnowszej wersji przeglądarki (Chrome, Edge lub Opera).

Użytkownik, który włączy testowaną opcję, podczas oglądania filmu w YouTubie zobaczy przycisk umożliwiający pobranie pliku. Załadowany film znajdzie się na stronie youtube.com/feed/downloads, dostępnej z bocznego panelu nawigacyjnego; stamtąd można go odtworzyć w dowolnym czasie. W menu ustawień można wybrać pobieranie materiałów o różnych jakościach, z maksymalną rozdzielczością 1080p.

Testowana funkcja mogłaby być przydatna przede wszystkim dla użytkowników mobilnych – możliwość odtwarzania filmów nie zależałaby od jakości połączenia internetowego. Nie wiadomo jednak, czy po fazie testowej Google zdecyduje się wprowadzić to udogodnienie.

fot. Souvik Banerjee – Unsplash


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto