A A A

YunOS rośnie w siłę

4 sierpnia 2016, 12:00
Poznajcie YunOS – system, który niespodziewanie wyrósł na trzecią największą platformę mobilną na świecie.
YunOS rośnie w siłę

YunOS to system stworzony w 2011 roku przez korporację Alibaba. Początkowo jego rozwój był skutecznie blokowany przez Google, które twierdziło, że jest kopią produktu amerykańskiego giganta. Środowisko bazuje na Linuksie, tak samo jak Android - dlatego też jest jego bezpośrednią konkurencją. Interfejs wygląda jak jedna z nakładek graficznych na system Google któregoś z chińskich producentów, ale nie o sam wygląd tutaj chodzi. Yun OS, nazywany też Aliyun OS, w założeniu ma opierać się głównie na danych w chmurze i aplikacjach online, a oprócz tego cechuje się też pełną kompatybilnością z aplikacjami ze Sklepu Play.

Jak widać, taka wizja mobilnego systemu bardzo spodobała się Chińczykom, którzy z roku na rok coraz bardziej przekonują się do rodzimego rozwiązania. Doskonale pokazują to wyniki sprzedaży, według których w 2015 roku zanotowano wzrost sprzedaży urządzeń z YunOS aż o 700 procent. Co najciekawsze, według danych z tego roku, do maja na świecie było już 70 milionów aktywnych smartfonów z tym systemem.

Gwałtowny wzrost popularności YunOS to z pewnością w dużej mierze zasługa współpracy z marką Meizu, która postawiła na ten system między innymi w nowym modelu M3. Według szacunków Alibaby, do końca 2016 roku liczba aktywnych użytkowników ma wzrosnąć do 100 milionów. Czy to oznacza początek końca Androida i iOS-a?


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto