A A A

ZTE ma ambicję rzucić wyzwanie gigantom

12 czerwca 2014, 10:00
ZTE rzuca wyzwanie Samsungowi oraz Apple. Przede wszystkim na chińskim rynku, ale z czasem może się to przenieść do innych państw, także europejskich.
ZTE ma ambicję rzucić wyzwanie gigantom

Chiński producent ma nadzieję, że sprzedaż smartfonów serii Nubia wzrośnie w tym roku o 300 proc. - donosi Reuters. Do końca grudnia chciałby sprzedać w sumie 60 mln smartfonów, a w 2015 o 20 mln więcej.

Wiceprezes ZTE wspomniał, że w kwestii postrzegania marki jego firmę od Apple czy Samsunga dzieli naprawdę wiele. Sposobem na jej wypełnienie są nowe urządzenia z najwyższej półki, które w temacie wykonania, wzornictwa i specyfikacji nie będą odstawać od smartfonów renomowanej konkurencji.

Cel ZTE jest postawiony jasno - zaistnieć w świadomości chińskich konsumentów jako marka równorzędna z Apple czy Samsungiem. O ile na rodzimym rynku może się to udać, tak na pozostałych kontynentach już niekoniecznie - szczególnie w Stanach Zjednoczonych, gdzie Apple ma pozycję absolutnego lidera, a dodatkowo tamtejszy rząd bardzo podejrzliwie patrzy na działania producentów Państwa Środka.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto