A A A

Zabezpiecz historię

26 maja 2021, 09:00
Nowa funkcja konta Google'a uniemożliwia osobom niepowołanym przeglądanie historii cudzej aktywności w sieci.
Zabezpiecz historię

Historia bardzo prywatna

Zalogowanie się na koncie Google'a i odwiedzenie strony strony Moja aktywność (activity.google.com) pozwala sprawdzić, jakie operacje wykonywaliśmy korzystając z usług koncernu z Mountain View. Na liście znajdują się wyszukiwania, pytania zadane Asystentowi oraz filmy oglądane w portalu YouTubę. Niestety, zapoznać się z nimi jest w stanie każda osoba mająca dostęp do komputera albo smartfona, na którym zalogował się użytkownik konta.

 

Tylko dla moich oczu

Na szczęście wyszukiwarkowy potentat zaoferował właśnie funkcję, dzięki której sprawdzenie historii wymaga dodatkowego uwierzytelnienia: podania hasła (w przypadku komputerów) lub zeskanowania odcisku palca na smartfonach.

Aby włączyć takie zabezpieczenie, należy odwiedzić stronę Moja aktywność. Zobaczymy tam komunikat informujący o pojawieniu się nowej funkcji:

Historia - weryfikacja tożsamości

Po wydaniu polecenia Zarządzaj (lub kliknięciu odsyłacza Zarządzaj weryfikacją na stronie Moja aktywność) pojawi się okno, w którym wystarczy zaznaczyć pozycję Wymagaj dodatkowej weryfikacji i zatwierdzić zmiany:

Historia - weryfikacja tożsamości

Zobaczymy standardowy panel logowania, w którym podajemy identyfikator i hasło do konta Google'a:

Historia - weryfikacja tożsamości

Po naciśnięciu przycisku Dalej wrócimy na stronę Moja aktywność. Tym razem u dołu zostanie wyświetlona informacja o konieczności potwierdzenia własnej tożsamości w celu sprawdzenia, co robiliśmy korzystając z usług i serwisów Google'a:

Historia - weryfikacja tożsamości

fot. Google, Pixabay


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto