A A A

Zabezpieczenia biometryczne w komórce

14 sierpnia 2008, 15:37
Zabezpieczenia biometryczne w komórce

Lenovo Mobile wprowadzi na rynek swój pierwszy telefon komórkowy z wbudowanym czytnikiem biometrycznym. To rozwiązanie przeznaczone głównie dla osób ceniących maksymalne zabezpieczenie danych przechowywanych w pamięci telefonu.

Firma Lenovo Mobile, jeden z czołowych chińskich producentów urządzeń mobilnych zaprezentowała telefon P960, wyróżniający się wbudowanym czytnikiem linii papilarnych firmy Atrua Technologies. Odcisk palca uprawnionego użytkownika telefonu będzie wymagany w celu uzyskania dostępu do wiadomości SMS, książki adresowej i innych prywatnych danych przechowywanych w telefonie.

Kolejną ciekawą funkcją zaimplementowaną w nowym telefonie Lenovo jest "VIP Recording". Dzięki tej funkcji użytkownik może we wbudowanej pamięci telefonu automatycznie nagrywać rozmowy przychodzące od wybranych numerów telefonicznych. Również i do tych nagrań dostęp jest chroniony odciskiem palca.

 

 

Nowy telefon pracuje w standardzie GSM 900/1800, jest wyposażony w akumulator 1760 mAh. Obraz jest wyświetlany na 2,8-calowym wyświetlaczu TrueColor odwzorowującym 65 tys. barw. P960 waży (razem z akumulatorem) 108 gramów, a jego wymiary to: 117 x 58 x 17 mm. Ceny telefonu na razie nie podano.

Źródło: Lenovo Mobile, informacja prasowa


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto